Biz Bilgisayarcı Değiliz!

google-da-google-aradik

Evet arkadaşlar başlıktan da anlayacağınız gibi bu bir serzeniş! Biz yazılımcılar işimiz gereği bilgisayardan çoğu kişiden daha fazla anlıyor olabiliriz, fakat bu bizim bilgisayarcı olduğumuz anlamına gelmez.

Bilgisayarınız mı bozuk ? Tuş mu basmıyor? Virüs mü yediniz? Tarayıcı anasayfanız mı değişti? O ZAMAN GOOGLE’a SORUN, BİZE DEĞİL! Basit bir google aramasında milyonlarca sonuç çıkıyor, milyarlarca insanın olduğu bu dünyada elbet birisi sizinle aynı dertten muzdarip olmuştur. Önce bir bloglara bakın, forumları kurcalayın, soru-cevap sitelerine bakın. Ha bulamadınız mı? Daha fazla araştırın demek ki yeterince araştırmamışsınız, çünkü ben Google’da bulamayacağınız bilgi olduğunu düşünmüyorum. Yine mi bulamadınız, forumlara,soru-cevap sitelerine konu açın oradaki uzmanlara sorun. Kimseden, hiç bir yerden cevap bulamadıysanız o zaman bize sorabilirsiniz. Sıfır araştırma yapmadan bize sormanız gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Çünkü bizde milyonlarca sorunu ezbere bilmiyoruz. Sizin yapmadığınızı yapıp Google’ dan aratacağız. Sanmıyorum ki Google’ dan aramak çok zor olsa gerek :)

Evet arkadaşlar bir serzenişin de sonuna geldik. Lütfen yazılımcıları saçma sapan bilgisayar sorunları ile meşgul etmeyelim. Daha az önce 1 senedir üzerinde çalıştığım projenin ruslar tarafından yayına başladığını öğrendim. Bizim zaten uyuyacak bile zamanımız olmuyor :(

Bu yazıyı yazmama sebep olan Zahid Efe kardeşimin serzenişi:

http://zahidefe.net/ben-bilgisayarci-degilim/

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisi, bilgisayar ve internet bağımlısı, arada(!) oyun da oynamıyor değil.

Yorum yapmak istemez misin?

Bir cevap yazın


Mesajınız onaylanmadan önce yönetici tarafından incelenecektir.